2018. gada maijā Ecofleet (jaunais nosaukums – Fleet Complete) un AS Eesti Teed* turpināja jau septiņus gadus ilgstošo sadarbību, lai ar viedo tīmekļa GPS risinājumu palīdzību palīdzētu AS Eesti Teed efektīvāk plānot ceļu uzturēšanu un optimizēt ceļu uzturēšanas tehnikas izmantošanu. Ecofleet risinājumi palīdz automatizēt ar autoparka (līdz 350 aktīvi transportlīdzekļi) ikdienas pārvaldīšanu saistītās darbības un sniedz reāllaika pārskatu par galvenajiem nepieciešamajiem rādītājiem, lai ceļu darbi un uzturēšana tiktu veikta savlaicīgi un pa Igaunijas ceļiem būtu ērti un droši pārvietoties.

Kā izsekošanas ierīces un sensori palīdz labāk plānot ceļu uzturēšanu?

Ecofleet risinājumi ļauj ceļu uzturētājiem reāllaikā aplūkot ceļu uzturēšanas tehnikas atrašanās vietu, kā arī maršrutu un darbu atskaites, lai pārliecinātos, ka visi ceļa posmi tiek savlaicīgi sakopti. Ar uzstādītiem sensoriem seko, kādi ceļa posmi ir sakopti – vai ceļu tīrīšanai ir izmantoti sniega šķūrētāji, vai arī ceļi ir nobērti ar sāli. Ceļu meistariem ir ērti un viegli atrašanās vietas kartē sekot visiem galvenajiem rādītājiem reāllaikā, lai labāk plānotu darbus un gūtu pārskatu par sakoptiem un nesakoptiem ceļa posmiem. Visi sakoptie ceļu posmi iezīmējas kartē zaļā krāsā, un ceļi, kur ceļu meistari vēl nav nonākuši, skaidri iezīmējas kā sarkani posmi. Apskatot tuvāk kādu konkrētu ceļa posmu, kartē iespējams redzēt, kādi ceļa uzturēšanas darbi ir paveikti attiecīgajā ceļa posmā.

Sistēmas veidotās atskaites ļauj papildus analizēt darbiem patērēto laiku, autovadītāju braukšanas stilu un degvielas patēriņu, lai varētu efektīvāk plānot darbinieku darba laiku un optimizēt ceļu uzturēšanas tehnikas izmantošanu labāka pakalpojuma nodrošināšanai. Ceļu uzturēšanas tehnikas darbību ir iespējams novērot gan reāllaikā, gan iegūt izrakstus no iepriekšējiem maršrutiem, lai labāk analizētu un salīdzinātu dažādos laika periodos to pašu ceļa posmu uzturēšanai patērētos resursus.

Kā ziemas periodā būt pārliecinātam, ka ceļi nav slideni?

Ecofleet sistēmai ir pievienotas lielceļu saķeres koeficienta mērīšanas ierīces, kas ļauj ziemas periodā kontrolēt, vai ceļu slidenums atbilst Ceļu pārvaldes noteiktajām prasībām. Mērīšanas rezultātus iespējams apskatīt reāllaikā tīmekļa lietotnes kartē. Slidenie ceļa posmi tiek iezīmēti kā sarkani posmi, tādēļ tie ir viegli atpazīstami. Iegūtā informācija ļauj nosūtīt uz problemātiskajām vietām papildu uzturēšanas tehniku un turpmāk jau apzināti pievērst lielāku uzmanību attiecīgajiem ceļa posmiem.

Skaties arī video, kā Ecofleet palīdz saņemt pārskatu par ziemas ceļu uzturēšanas darbiem.

*AS Eesti Teed

AS Eesti Teed ir 2012. gadā dibināts valsts uzņēmums, apvienojot piecus līdz tam darbojošos ceļu uzturēšanas uzņēmumus AS Pärnumaa Teed, AS Tartumaa Teed, AS Võrumaa Teed, AS Virumaa Teed un  AS Saaremaa Teed. Šodien AS Eesti Teed ir kombinēts ceļu būves un uzturēšanas uzņēmums, kas uztur valsts autoceļus Lēne-Virumā, Sāremā, Verumā, Tartumā un Harjumā (Keilas reģions). Uzņēmumā strādā aptuveni 250 cilvēku. Vairāk informācijas: www.eestiteed.eu

 

Atradīsim jūsu uzņēmumam piemērotu risinājumu!

Palīdzēsim jums ar inovatīviem risinājumiem, lai jūs varētu efektīvāk vadīt autoparku un mobilo komandu.